HTML

Friss topikok

2019.05.22. 11:45 Félsvéd

Májusi esö aranyat ér?

Ebben a hónapban harmadszor mentünk a mindenki által istenitett Brnoi Moto GP pályára lelkes 15 fös magyar csapattal.

Lovászi Tibor

Ugy kezdödött hogy ez a szervezö Osztrák törvényre hívatkozva nem engedte regisztrálni a  spanyol versenyeken edzödött Varga Tibikét, mert még nincs 13 éves. Hiába van versenyzöi licensze, inkább visszafizette a nevezési dijat.

Mint a korábbi két alkalommal, úgy most is esö borzolta az idegeket. Most az elsö nap majdnem teljesen vizes pályán zajlott: Csak 2 bátor magyar volt aki bevállalta, Lovászi Tibi és Horváth Tomi együtt elindultak az endurance versenyen amit vizes gumival kezdtek, de száraz gumival fejeztek be a 9. helyen.

Az utolsó 25 percben volt még szabad motorozás, de a 65 felengedhetö helyre majdnem mind a 224 résztvevö ki akart menni az egész napi boxban ülés levezetésére.

Bánatunkban már a pályán lenyeltünk néhány nagy sört amit a hotelben vacsora közben megismételtünk.

Kedd reggel száraz pálya vár minket és mind a 4 csoportban teltház volt, ami Brnoban 64 motort jelent edzés alatt. (versenyen azt hiszem 54 a megengedett Brnoban)

A gyors fiuk közülünk már jol ismerik a pályát igy hamar a 224 fös lista elejében találták magukat, Kovács Feri 2:09 es idövel és Kurucz Feri és Balog Csabcsi 2:11 es idökkel kerültek a displayre.

Szerencsére magyarok közül senki nem esett.

Annak ellenére hogy minden külföldi szervezönél délig kell a versenyre jelentkezni, a nagy délelötti örömmotorozás alatt senki nem jelentkezett idöben a versenyre. Az ebédszünetben nagy kényelmesen odasétáltak páran a regisztráciohoz, de akkor már elkészült a rajtrács és nem tudtak jelentkezni.
Ilyenkor persze kitört a pánik és jöttek értem, hogy intézzem el legalább hogy hátulról indulhassanak.
Persze a szervezö elmondta hogy délelött 10 szer bemondta a hangosbemondoba németül és angolul is hogy délelött lehet csak jelentkezni, természetesen a reggeli eligazitáson is elmondta, amit persze nem szivesen látogatnak a magyar riderek :)

Mindenestre sikerült elintéznem, hogy a Superbike verseny rajtrácsát ujra átirják és a délelötti köridök szerint mégis a rajtrácsra kerülhettek a versenyezni akaró jelenlévök

A versenyen én nem indultam de Kovács Feri csodálatos 2:08.117 -el uj pb-t futott a verseny alatt amivel azt hiszem negyedik lett, Kurucz Feri csuszkálo gumi miatt kiállt, Csabcsi ugyan végig ment de csak 9. lett és köridöt sem javitott.

A saját teljesitményem: mindössze a délelötti 3 menetet mentem végig, ujra egy szerény javulás a hó eleji RR Days idömhöz képest, most 2:20 alját sikerült mennem. A féktávokon még elég sokat bennehagyok, remélem a juliusi és az augusztusi Brnoi kétnaposokon majd még ezen is tudok faragni. Igy is elégedett voltam mert a 224 rider közül a 79. voltam a listán
Korábban mindig azt vettem észre, hogy már a második körben a jobboldali kormány vége a tenyerem közepén van, ezt Tompa Tomi avval orvosolta hogy felszerelt nekem egy fékkarvédöt amitöl nem tud a jobb kezem lemászni a gázmarkolatról, ez be is vált.

Ha valaki még akar jelentkezni a Slovakiaringes hétvégére junius 21-23 ra van még hely super áron
Red Bull Ring sincs sokkal messzebb mint Brno, van még néhány helyem mielött visszaadom öket a szervezönek