Friss topikok

2020.07.26. 09:33 Félsvéd

Red Bull Ring Rehm Race Days szervezésben

Nagyon rossz idöjáras elörejelzésekkel indultunk el csütörtök este, minden oldal esöket igért mindkét napra.

Ennek ellenére az elsö napot néhány csepp szemerkélö esövel megusztuk, ugy hogy a pálya egy pillanatig sem lett vizes.

Délelött valaki kilukasztotta az Airfance-et (légzsák a bukotér végében), és a csere miatt kimaradt 45 perc.

Bota Pisti kezdett be legjobban, 1:39, de délutánra természetesen Tyü és Toto is belendültek és 1:36 os idöket mentek, de Bota Pisti is lement 1:36 ra. csak nekem nem sikerült 1:42 alá mennem. Bertalan Gabi 1:49-el végzett.

112961908_10216774838099634_8266043269958550302_o_1.jpgEbédkor bejelentettünk 2 csapatot a kétórás endurance versenyre, Tyü Totoval, én Bertalan Gabival, de aztán Bota Pisti is akart menni és amikor Tyü kitalálta, hogy öt nem érdekli igazán az eredmény, akkor Bertalan Gabi beszállt hozzájuk és én meg Bota Pistivel indultam, mert én küzdeni akartam. Megállapodtunk Bota Pistivel hogy megprobáljuk mindössze két cserével, de sajnos ez nem sikerült, igy 3 cserés versenyünk lett és csak a hatodik helyet szereztük meg. rendes La Mans rajt volt, Bota Pisti kezdett és második helyen is voltunk, de aztán idö elött ki kellett jöjjön cserére igy visszacsusztunk a hatodik helyre, de azt már tudtuk végig tartani, én voltam kint a második menetben 40 percet és a negyedik, utolso 15 perces menetettel én fejeztem be.

Kétszer is cseréltem ma gumit.

A kettes kanyar annyira lassu hogy holnap Toto ötletére megprobálok egyesbe kapcsolni, amit soha semelyik pályán nem szoktam. De hamar rugni kell a kanyar után a kettest, mert amugy is emelkedik ott a pálya és kettesben is feljön kerékre, hátmég ha kihuzatnám az egyest.

De nem csak ezért volt jó a napom, a legkisebb fiaméknál, Philipnél ma született meg a harmadik unokám Göteborgban.
Néhány kör video az endurance versenyböl, rögtön az elején egy elrontott célvége:

116434906_10216774815819077_7204606027028613663_o_1.jpgSzerencsére az egyes, a kettes és a célrará kanyarok aszfaltozva vannak, szóval ott künnyü menteni
Ha jobban megnézitek, iszonyat tempos a pálya, a célegyenes végén 270-röl, a kettes kanyar féktávját 290-röl kezdem.
Nem hiszem hogy a videón látszik milyen brutális szintkülönbségek vannak, a célvégi féktáv az segitökész, mert durván emelkedik, a kettes kanyar féktávja szintén emelkedik rendesen, söt az egy nagyon lassu kanyar és utána tovább emelkedik.
Érdekes hogy az utolsó hónapban 4 endurance versenyen is elindultam, mindig más párral és mind a 4 verseny eredményes volt, kétszer dobogo, kétszer csak top 6.

116343019_10216774816499094_762790429049647727_o_1.jpgErgo, ha köridöm nem is, de kondicióm még türhetö, nem túl nagypapás.
Egy nagy elönye az endurancenak, hogy annyit mész amennyit csak birsz/akarsz. Rátalálsz jobban az ivekre egy 40 perces menetben, mint egy szabvány 17 perces menetben. (az idötervekben található 20 perces menetek mindig 17 percesek, hogy a lassabbak is letaláljanak a pályáról)

Második nap
Hihetetlen de ma is csodás idö volt.. Délelött kevesebb a menet mert itt 12-töl van ebédszünet.
Elkezdtem probálni az kettes kanyart egyes fokozatban csinálni és meglepö módon tetszett. Sikerült 1 másodpercet javitanom is, 1:41.7.
Feltettem uj gumit hátra és annak is lett eredménye. Szikrázo napsütésben sikerült 1:40.8-al zárnom a délutánt.
Tyü is javitott ma 1:35.79
Toto és Bota Pisti maradtak 1:36
113704536_10216774815099059_7896723161631836842_o_1.jpgA pálya minösége, infrastrukturája és környéke lenyügözö, ahogy a Red Bull cégtöl nem is vársz mást.
Tyü is hamar beleszeretett, igy rákérdeztem a szervezönél hogy augusztus végén a következö Red Bull ring terminjükre van e még hely, csak 5 helye volt, ugyhogy arra meg szinte már meg is vagyunk