HTML

Friss topikok

2021.09.07. 14:25 Félsvéd

Slovakiaring szeptember 3-5 RehmRace

fotomoto_it_11.JPGfotomoto_it_10.JPGAz egyik kedvenc szervezöm a német RehmRace. Az utobbi évtizedekben tavasztól öszig az olasz pályákat bérlik nagy mennyiségben (Mugello és Misano) Ezért a vendégkörük jelentös része olasz és kevesebb a német, svájci, osztrák..... De az olasz pályákon szinte állandoan teltházaik vannak.
fotomoto_it_25.JPGViszont évente egyszer jönnek a Slovakiaringre, mindig igy szeptember elején, de ide az olaszok már nem jönnek fel, igy mindig kevés a jelentkezöje és ilyenkor tudok neki segiteni, ráadásul nagyon jó árat ad nekünk.
Most pénteken kb 70 fö volt, szombaton és vasárnap 105 fö volt és ennek a létszámnak majdnem a felét mi magyarok és szlovakiai magyarok adtuk.

img_20210903_160005_1.jpgA pénteki elsö nap zárásaként egy 2 órás Endurance verseny volt amire Roller Team néven neveztem a kétfös csapatunkat Kopival. A kedvenc Endurance taktikámat használtuk: minél kevesebb csere, ez be is jött. a kétorás versenyt 3 db 40 perces részre osztottuk, Kopi kezdett, én mentem a közepét és Kopi fejezte be.
img_20210903_181138_1.jpgSajnos a kawának a benzintartalék jelzö lámpája nagyon késön gyullad ki, igy most is megszivatott. Ha a célegyenes után kezd nekem a lámpa jelezni, akkor kellene menjek még egy teljes kört hogy jelezhessek a lábammal, aztán mégegy kört a kijövetelig, de ezt a két és fél kört már nem birja ki hörgés nélkül. Nem volt más választásom minthogy abben reménykedtem hogy Szidi észreveszi ha a négyes hid lejáratárol integetek. Elég furán nézhettem ki a visszefelé egyenesben integetve, de Szidi észrevette. Igaz sokat nem segitett, mert ettöl a jelzéstöl már csak 30 másodperce van Kopinak a felkészülésre ami nem elég.

img_20210904_182810_1.jpgSzoval ezt a cserét kicsit elszurtuk, vesztettünk vagy 20 másodpercet, de sikerült igy is az ötödik helyet behúznunk. Mi lettünk a legjobb magyar csapat.

241520507_1043197733095307_5622373200606626010_n.jpgEsténként nagyon vártuk a nap végét, mert csak akkor nyilik a RehmRace kocsma. Korlátlan csapolt sör fogyasztás volt minden este, ami erösen megnövelte az esti ész-osztás hangerejét. Ráadásul pálinkát is belém eröltettek a helybéli magyar srácok. Ezek az esti vacsorázó - iszogató depo-bulik nagyban hozzájárulnak egy ilyen versenyhétvége hangulatához. Ezekböl eddig mindig kimaradtam, mert eddig mindig a szállodában vacsoráztunk, de mióta megvan a Roller Team nyaralónk, azóta a depóban töltjük a teljes hétvégét.

fotomoto_it_05.JPGSzombaton mégtöbb magyar résztvevö csatlakozott hozzánk. Délelött volt idömérö edzés, a 29. legjobb idövel persze az A versenybe kerültem Horváth Tomival, Kopival és Zsiráffal együtt.
241451743_399460424868846_246757037733352313_n_1.jpgA versenyen 21.nek jöttem be, Horváth Tomi 6. Kopi 13, Zsiráf 23.

Vasárnap összesen 5 verseny is volt, én ebböl két versenyre is kvalifikáltam, de sajnos az ezres verseny harmadik körében a hasidomom elmozdult és beleért az elsö gumiba, igy ki kellett állnom.

241525722_378047480453116_6930737669921554688_n.jpgIgy is jol szerepelt a magyar csapat, sokan tértek haza kupákkal. Mindig öröm a RehmRacenél hogy nem csak 3 kupát oszt a dobogosoknak, hanem a legtöbb versenyre 10 kupát hoz magával. Ráadásul a gyöztesnek lejátszák a himnuszát is!