HTML

Friss topikok

2022.05.09. 10:36 Félsvéd

2 napos Hungaroring hétvége osztrák szervezésben

Évente mindössze két külföldi szerezö tart pályamotoros hétvégét, az egyik most volt, a másik a hó végén jön (néhány hely van még rá)

img_20220507_085637_1.jpgAz elmúlt hétvégére nem volt fényes az idöjárás elörejezés, ennek ellenére szombaton mindössze az ebédszünetben esett egy órát, vasárnap meg kimondottan szuper idö volt.
A teljes létszám 187 fö volt, ebböl talán 15 magyar résztveö.

Egy boxba kb 6 motor fér kényelmesen, nálunk Brezina Szabi, Szigethy Gabi, Pál Jozsi, Szerzö Csaba, Káloczi Ákos és jomagam. Egyik szomszéd boxban voltak a gyorsabb fiuk Varga Tibike junior és senior, Kovács Feri, Papp Tomi, Dombi

img_20220506_192435_1.jpgSzombaton még Sárkány Dezsö a tabella élén, de már akkor a nyomában volt a jövö!!!

Varga Tibike jr egy hatszázassal ismerkedik, most van másodszor a Hungaroringen evvel a motorral, de amikor elöször volt itt a nyiltnapon, már akkor sikerült neki 1:53 at mennie, amire mindenki nagyon felnyitotta a szemét.

Ennél a szervezönél a szombat egésznapi idök alapján készül a rajtrács, igy Tibike hiába ment vasárnap délelött 1:52.3 at, a második rajtkockára került.

De a nagyobbik hátrány inkább az, hogy egy versenyben mennek a hatszázasok az ezresekkel.
img_20220508_162006.jpgTermészetesen rajtnál az ezressel simán ott lehet hagyni egy hatszázast, és a célegyenesben úgyszintén.

img_20220508_170814.jpgPersze Tibike tehetségével a technikás részen leveszi a legjobb ezreseket is de a célegyenesben nincs mit tenni. Hacsak nem szerez a hatszázas böséges elönyt a célegyenes ráforditóig.
Persze ez történt, a rajtnál elment néhány ezres, Papp Tomi, Kovács Feri meg néhány osztrák, igy Tibike az elsö körben kb hatodik helyen küzdött, második körben már a harmadik helyen jött, a harmadik körben már alábujt a vezetö kawasakinak és csak a negyedik körtöl lett tiszta levegö elötte.
img_20220508_170547.jpgNagy élmény volt látni hogy a verseny végéig az összes ezresre rávert 300 métert. Ha a verseny elejében nem kellett volna állandóan visszaelöznie az ezreseket, akkor meg lett volna neki az 1:51 köridö is, de igy a verseny második felére már nem volt uj a gumi.
Magyarul az összetett versenyt is magasan nyerte Tibike jr, de természtesen olyan értékelés nincs, igy a hatszázas értékelésben állhatott a dobogó tetejére és az apja Tibi sr lett a második.

Az ezres versenyben Papp Tomi második lett, szerintem azért mert kint volt nála az egész család meg az összes barátja :)

img_20220507_175856_1.jpgB versenyt is magyar nyerte, Haviar Csaba, én sajna csak hetedik lettem a B-ben. Én már csak avval vigasztalom magam, hogy 187 föböl még az elsö harmadba beférek. A köridömmel nem vagyok elégedett, szombaton 2:04, vasárnap 2:05.
Szarakodott a fékem, Jam racinges Ádám hozott ki uj fékolajat és kicserélte nekem a fékolajat, de ugy sem lett igazi. Aztán kiprobáltam egy Michelin Power Slicket hátul. utolag Brian segitségével kiderült hogy az jelentösen magasabb gumi mint a Brigi vagy Dunlop, szóval orros lett a motorom.

Összességében mindenki jol érezte magát, hiszen ezerszer jobb idö lett mint ami várható volt.

Tibikének nagy gratula, reméljük az NTC bajnokságban még a tavalyinál is jobban fog szerepelni.